Káva a cukor na burze dražejú, v obchodoch zatiaľ nie
 

(27.02.2014, Pravda, Lenka Buchláková, za IHP: Igor Kiss)

Kávičkári, ktorí si nevedia predstaviť čo i len deň bez tohto nápoja, môžu mať od leta hlbšie do vrecka.

Káva, ale aj cukor aktuálne na komoditných trhoch pre zlú úrodu prudko dražejú. Obchodníci však kávu často predávajú za dotované ceny, len aby zákazníka nalákali do predajne. Nie je preto jasné, či sa zdraženie v plnej miere prejaví aj na pultoch.

V prípade kávy arabica išla cena na burze hore o 41 percent, cena cukru stúpla od februára tohto roka o 14 percent. Zdražovanie na pultoch v obchodoch v najbližších dvoch mesiacoch pravdepodobne nenastane, keďže obchody majú kontrakty na niekoľko mesiacov dopredu. V minulom roku takisto všetky tri komodity s odstupom času zlacneli.

Najbližšie dva mesiace by zdražovať nemali ani samotné kaviarne či reštaurácie, ktoré kávu ponúkajú, keďže nakupujú kávu zo skladov ešte za staré ceny. „S príchodom leta však môžu domácnosti zaznamenať zdraženie kávy, ak sa jej cena v marci opäť neskoriguje nadol,“ povedal analytik spoločnosti Colosseum Boris Tomčiak.

Káva arabica by v lete mohla zdražieť o 5 percent. Ak bude pokračovať prudký rast jej cien, tak by jej cena mohla stúpnuť až o 10 a viac percent. Obchodné reťazce zatiaľ o budúcich cenách nechceli špekulovať.

Sto gramov praženej mletej kávy aktuálne vyjde v priemere na 11,17 eura. „Ako pre typického kávičkára, ktorý vypije zhruba tri kávy denne, to pre mňa nie je veľmi dobrá správa. V kaviarni má vyjde espresso na 1,40 eura, dvojité na 2,25 eura. Za tú cenu si to objednávam už dlhšie, a to už sa kadečo napísalo, ako ceny na burzách idú dole,“ tvrdí Ján Kocian z Košíc.

V prípade cukru sa zase podľa Štatistického úradu cena kilogramového kryštálového cukru v januári pohybovala v priemere na úrovni 1,02 eura. Keďže cukor je jedna zo základných potravín v spotrebnom koši, zvyšovanie ceny sčasti ovplyvní aj štatistický rast cien všetkých druhov tovarov a služieb.

Minulý mesiac bola na Slovensku nulová inflácia, resp. rast cien sa úplne zastavil. Šéf Inštitútu hospodárskej politiky Igor Kiss tvrdí, že by sa nárast cien komodít, ako je káva či cukor, nemal premietnuť do reálnych cien v obchodoch. „Ide o najčastejšie kupované položky, obchodníci na tieto produkty, naopak, lákajú výhodnejšou cenou na úkor svojich marží,“ hovorí Kiss.

Marek Šperlich, riaditeľ pre stratégiu BBI, tvrdí, že pri cenách kávy na burze išlo o akýsi odraz od dna, pretože oproti roku 2011 klesla vlani až o tretinu pôvodnej ceny, cukor dokonca zlacnel o viac ako polovicu oproti roku 2011. „Na týchto potravinových komoditách ako celku môžeme vidieť vplyv celosvetovej inflácie spôsobenej tlačením peňazí svetových bánk. Tieto peniaze najprv končili na burzách, teraz sa však začínajú prelievať do reálnych vecí vrátane potravín. Od začiatku roka americké burzy stagnujú, potravinové komodity rastú,“ dodal Šperlich.

Pre kávu i cukor je spoločným dôvodom zdražovania predovšetkým rozsiahle sucho v Brazílii, ktorá je vo svete najväčším producentom oboch komodít. Analytici banky Macquarie Group predpokladajú tohtoročnú úrodu kávy na úrovni 53 miliónov vriec, čo je výrazne menej oproti potenciálu 58 miliónov vriec. „Ak v najbližších dňoch neprídu dažde, tak môže byť produkcia nižšia ako 50 miliónov vriec, čo by spôsobilo na globálnom trhu nedostatok. V prípade cukru už bola upravená predpoveď brazílskej produkcie z 35 na 32 miliónov ton,“ komentuje situáciu Tomčiak.

Od úvodu tohto roka stúpa na cene aj pšenica. Cena pšenice obchodovanej na chicagskej burze vzrástla od začiatku tohto roka približne o 11 percent. Jej cenu tlačí nahor sucho v okolí Čierneho mora a, naopak, studené počasie v hlavných pestovateľských oblastiach USA. V oboch regiónoch bude úroda zimnej pšenice nižšia oproti pôvodným predpokladom. Americké ministerstvo poľnohospodárstva informovalo, že možno len 35 percent kansaskej úrody bude v dobrom stave.


Copyright © PEREX, a.s. 2014